VýtvarNičím

malíř hvězdných cest

29. října 2013 v 19:41 | krabička
Nevím co jiného k tomu napsat. Sai a pixlr, jako minule. A neustále mě bolí hlava.

tak tedy malíř (možná trochu korespondující se starou ponebichodící dvojicí)

vybarvení vesmířani

28. října 2013 v 13:17 | krabička
aneb moje nedělní hodina navíc.
Photoshop kleknul, tak se jedná o výtvor nástroje SAI, trochu doladěný v prohlížečovém pixlr-u. Nejedná se o žádnou epiku nebo ódu na anatomii a není to ani sláva lineartu, mám tam ale zachovanou svojí náladu...

velmi-rychlo-skica

14. října 2013 v 19:18 | krabička
Nevím co dodat. Velmi-rychlo-skica. Protože všechno, čemu se věnuju jen trochu delší čas, se mi začne hroutit pod rukama a vypadat naprosto neforemně.

vesmírní bandité

25. září 2013 v 16:33 | krabička
Malá světelná náplast na nepublikování. O třech vesmírných banditech...

(paint tool sai; tablet wacom bamboo; chvíle volného času)

modrá mikina

21. září 2013 v 18:53 | krabička
Moje hlava se nechává neustále něčím zaměstnávat. Nejaktuálněji blouděním v cizích vzdušných zámcích. Ani nevím, jak jsem se tam ocitla, ale snad to dopadne dobře. Při mnohých přestávkách, které si ráčím dopřávat, se snažím rozšiřovat vesmír hvězdně orientovaných postaviček...

vesmírná malířka

30. srpna 2013 v 15:48 | krabička
Původní verze následující změti fialových odstínů byla k nepublikování. Prohnaná mnoha funkcemi photoshopu nabrala zcela nový směr, který mi udělal docela radost. Je to představitelka bytostí se zářícím tetováním na tvářích, které se tu už párkrát ráčili mihnout. A které mají co dočinění s hvězdami, jejich spravováním a poletováním mezi nimi... (v rukách drží štětce)

západ

21. srpna 2013 v 20:16 | krabička
Náhle nahromaděné povinnosti mi na chvíli znemožnily publikovat nesmysly z dlouhé chvíle. Na jeden nesmysl jsem ale dnes odpoledne svůj čas našla. Je mi povědomý takovým podzimním způsobem.

zrcadlený medvěd

3. srpna 2013 v 21:50 | krabička
Pro utíkající portrétové modely a nedostatečné komiksové nápady, jsem se vrhla na něco zcela jiného. Ze začátku tu byl trochu jiný mědvěd, kterého jsem vybarvovala všemi modrými fixami, které jsem doma měla. Nedopadlo to. Podruhé jsem to nechala u tužky a z důvodu formátové neorientace se mi na papír vešla jen polovina toho, co jsem tam chtěla mít. Polovičatý problém jsem vyřešila v počítačovém upravování. Toto je výsledek..

rozpaky autora

2. srpna 2013 v 21:17 | krabička
Vyjádření vlastní nejistoty před vlastní prací.

Grafitová tužka a fixy na papíře.

faunus a hedvika

31. července 2013 v 18:37 | krabička
Při hledání ideálních poměrů barev na kresebném podkladu se zdá být nejdůležitějším tupé zírání na svítící obrazovku a snaha porovnávání nových a starých úprav s následným výběrem té vhodnější. S tímhle kresebným počinem jsem si výjimečně vyhrála věnovala mu i prostředí a pár detailů.

Každopádně mě celý proces, který vedl od prázdného papíru k následujícímu, mě bavil a průběžně uklidňoval (někdy mám pocit, že to tam je vidět)

naskytnuvší se druhy obyčejných tužek na stejně obyčejnm papíře (zkreslení tónu papíru způsobil fotoaparát)

následné navršení barevných vrstev a světelných úprav v PS

kočka

25. července 2013 v 20:22 | krabička
Po terapii ručními pracemi jsem si utřídila myšlenky a teď, uklidněná, kreslím při hledání inspirace svojí kočku.

alenka

15. července 2013 v 20:16 | krabička
Skica načrtnutá při venkovním přátelském rozhovoru a vybarvena při domácím přátelském mlčení. Asi jsem to s těma barvama trochu přehnala a asi to bude poučení pro příště. Příště méně růžové. Slibuji.

duševní momentka

9. července 2013 v 20:30 | krabička
Při poslechu přiložené hudby jsem totiž dostala náladu tvořivou, která se propojila s potřebou vyjádřit radost nad takovou hudbou. Obrázek je výsledkem.


přiložená hudba:

treperenda

4. července 2013 v 18:32 | krabička
Od té doby, co jsem si pořídila paint tool SAI, mám při zaplém počítači na liště neustále nějakou rozkreslenou skicu. Většinou je ihned mažu, protože jsou strašné a někdy je dovedu do slepé uličky, kdy by jakákoli snaha o dokončení byla jistojistě marná.

Pro příklad jedna slepá ulička, kdy jsem tak dlouho manipulovala s levou nohou, až se vyjevilo jako nejshůdnější její úplná schovanost.

oddechové kreslení

2. července 2013 v 20:39 | krabička
Při hledání ideálního poměru mezi spánkem a bděním, jsem zaspala. Ideální to asi nebylo, protože jsem z toho byla celá polámaná. Nicméně na rozcvičení takových stavů je pro mě nejpohodlnější kreslení mých milovaných nesmyslů...

jeden nesmysl, který je nadšený, ale nesmělý na to upozornit. říká velmi potichu: "ale já mám taky ráda sluneční západy.."

druhý nesmysl, který by se dost možná stal obalem hudebního nosiče, pokud bych byla dostatečný muzikant na to, abych takový nosič vyprodukovala... zatím je to tedy jen výjev na stromě sedící, do dálky hledící, ukolébavku hrající Devnety a jejího posluchače...
 
 

Reklama